خانه مدرن
پنج ویژگی اصلی در خانه هایی مدرن با طراحی مینیمال
مرداد ۸, ۱۳۹۷
یخ زدگی لوله
جلوگیری از یخ زدگی لوله آب و رفع یخ زدگی
آبان ۱۳, ۱۳۹۷

شیر پیسوار چیست ؟

 

از گذشته تا به حال شیر های آب بسیاری اختراع و تولید شده اند که هر یک کاربرد خاص خود را دارند، شیر پیسوار یکی از این شیرهاست که به جهت استفاده طولانی مدت در یک حالت باز یا بسته طراحی شده است.

فرض کنید می خواهید یک ماشین لباسشویی را به لوله کشی ساختمان متصل کنید و لوله کشی از قبل ایجاد شده است. اگر در انتهای لوله از درپوش استفاده شده باشد شما برای اتصال شیلنگ های ماشین لباسشویی مجبور هستید آب کل ساختمان را قطع کنید و بعد اقدام به اتصال شیلنگ ها نمایید .اما اگر از شیر پیسوار در انتهای لوله کشی استفاده شده باشد به راحتی می توانید شیلنگها را متصل و آب را باز کنید.

همچنین می توانید فشار آب خروجی از شیر پیسوار را تنظیم نمایید و برای مدتهای طولانی بدون تغییر از آن استفاده کنید.

کاربرد شیر پیسوار

پس می توان اینگونه به سوال شیر پیسوار چیست پاسخ داد که : شیر پیسوار وسیله ای است کوچک که در انتهای خروجی لوله کشی آب نصب می شود تا برای نصب وسایلی همچون ماشین لباسشویی و شیرهای ظرفشویی و … مجبور نباشیم آب کل ساختمان را قطع نماییم . همچنین کاربرد شیر پیسوار بسته یا باز نگه داشتن وضعیت آب و تنظیم فشار آب خروجی از لوله به میزان دلخواه است.

انواع شیر پیسوار

شیرپیسوار در سایزها و جنس های مختلف تولید می شود و در بازار موجود است. برای مثال از نظر نوع جنس می توان به شیر پیسوار چدنی و برنجی اشاره نمود و یا به نوع فیلتر دار و بدون فیلتر اشاره کرد.

با اینکه کاربرد شیر پیسوار های مختلف با هم تفاوتی ندارد اما سازندگان با تبلیغات خود سعی در بهتر جلوه دادن محصول خود و فریب خریداران دارند.

البته مهم است که نوع جنس و آلیاژ استفاده شده در محصول چیست ولی در کل کاربرد آن یکی است و نمی توان گفت شیر تولید شده در فلان شرکت قابلیتی اضافه تر از دیگران دارد.

مزایای استفاده از شیرپیسوار

  • بسیار ارزان و در دسترس است
  • عمر طولانی
  • یک بار تنظیم می شود و تا تغییر وضعیت بعدی در همان حالت باقی می ماند
  • بسیار کوچک است و نوع طراحی آن به شکلی است که در فضاهای کوچک به راحتی نصب می شود و کار میکند.

 
 

منبع : https://takhlyechahtehran.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress Video Lightbox Plugin